Siia on koondanud olulised viited, mis puuduvad COVID-19 haigestumise ennetustööd ja diagnoosiga toimetulekut. Antud materjali eesmärgiks on jagada infot teadliku tervisekäitumise kohta, et vähendada nakatumis- ning nakatamisriski.

COVID-19 küsimustik patsiendile

Lugupeetud patsient, kui Teie või Teie lapse SARS-CoV-2 kiirtest osutus positiivseks, palun täitke enne perearstile pöördumist ära COVID-19 küsimustik.

Küsimustiku täites saate teada, mida teha koroonaviirusega nakatumise kahtluse korral,kuidas ennast jälgida sõltuvalt sümptomite raskusastmest ning kust otsida esmast abi. Samuti jõuab täidetud patsiendiküsimustik tervise infosüsteemi kaudu perearsti töölauale, mis aitab paremini planeerida teie visiidiaega.

Ärge unustage teavitada oma haigestumisest perearsti kas telefoni teel või www.eperearstikeskus.ee süsteemi kaudu!

COVID-19 isolatsiooni kalkulaator

COVID-19 isolatsiooni kalkulaatori abil saate lihtsalt ja mugavalt välja arvutada karantiini alustamise ja lõpetamise kuupäevad.

COVID-19 vaktsiinid

Koduleheküljel vaktsineeri.ee on koondatud teaduspõhine info COVID-19 vaktsiinide kohta.

Pika COVID-19 patsiendi juhend

Patsiendijuhend on mõeldud eeskätt nendele patsientidele, kellel COVID-19 sümptomid jäävad püsima ja ei lähe mööda või kes on ägedast COVID-19-st paranenud, kuid kellel ilmnevad pärast haiguse ägedat faasi uued ootamatud terviserikked.